90% попуст на онлајн курс Makeup for all seasons од Trendimi во вредност од 6094 ден. (99 €) по цена од 615 ден. (10 €)

Цена

615 ден.

Вредност

6094 ден.

Попуст

90%

Заштеда

5479 ден.

Преостанато време

Добивате

Онлајн курс Makeup for all seasons

*За ICOES дигитален сертификат се доплаќа 21.99€ или за Proof of Completition се доплаќа 12.99€

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.04.2023 до 29.12.2023
 • Купонот е наменет за следење на online курсот за Beauty Technician
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели. 
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • За ICOES дигитален сертификат се доплаќа 21.99€ или за Proof of Completition се доплаќа 12.99€
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до Trendimi 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Јазици на кои можете да го следите курсот: шпански, италијански, кинески, англиски.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил [email protected]

Опис

From staying pretty in the pool to looking feisty for festivities or the no-makeup look, the Makeup For All Seasons Video Series will show you the cosmetic creativity and techniques essential for your all-year-round makeup.

Whether it’s Summer, Fall, Winter, or Spring, no matter the season we want you to feel beautiful, confident and courageous. These essential techniques and amazing looks will have you covered whatever the occasion. From contouring to skin care we cover the skills, hacks and finishing touches that will have you looking stunning all year round. Whether you want to look Beach Bronzed (and waterproof), Holiday Hot, or fresh faced for Spring, let professional makeup artist Stefani Carol perfect your look with a course you can watch again and again regardless of your skin type, age or style.

What you’ll learn:

 • Essential Beauty Tips
 • Pool/Beach Waterproof Makeup
 • Glitter Summer Festival Looks
 • Step-by-Step Application
 • The fresh 'No Makeup' Look

Requirements

Trendimi courses are designed for anyone with an interest in learning. No formal qualifications are required to study with us. Our courses are suitable if you want to learn new skills, start a new career, or if you’re already working in a particular industry and wish to upgrade your talents and enhance your resume.

Подетални информации за курсот прочитајте ОВДЕ

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.