Грижете се за себе! 73% попуст на тест за интолеранција на храна и глутен во СкринЛаб Биохемиска Лабораторија во вредност од 9000 ден. по цена од 2399 ден.

Цена

2399 ден.

Вредност

9000 ден.

Попуст

73%

Заштеда

6601 ден.

Преостанато време

Купени: 45

Добивате

Тест за интолеранција на 96 видови на храна и глутен

Услови

  • Купонот може да се искористи од 06.11.2023 до 15.12.2023
  • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е претходна резервација на 078 434 837 или 02 277 1112
  • Комплетните резултати се добиваат на вашиот е-маил
  • Не е потребно со себе да носите здравствена легитимација, упат или плави картони
  • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Интолеранција на храна

Светскиот хит тест за испитување на прагот на толеранција на разни видови храна преку крв на специјален попуст. Дознајте на што ви реагира организмот и создава тешкотии и избегнете го истото. Со оваа понуда добивате комплетна анализа на 96 видови храна за проверка дали нешто од она што јадете му предизвикува несакана реакција на организмот која витално не го загрозува пациентот но може да биде причина за одредени болести. Најчесто тоа се посекојдневните тегоби кои ги чувствувате, како инфекции, мигрена, несоница, болки во мускули, целијакија, астма, брзо намалување или зголемување на тежината и сл. За да го спречите тоа и да го подобрите квалитетот на исхраната од која зависи се искористете ја можноста за овој тест.

Зошто ваква анализа?

Со овој тест добивате комплетно испитување на вашата реакција на 96 видови храна и состојки кои секојдневно ги конзумирате. Со ова ќе ја откриете причината за сите ваши хронични проблеми како што се стомачна болка, дијареа, подуеност во стомакот, потоа реума, болка во мускули и зглобови, мигрена, разни кожни проблеми како што се чешање и псоријаза, хронично зголемување или намалување на тежината и др.

Листа на алергени

Месо и риба: свинско, зајачко, гуска, патка, мисирка, пилешко, телешко, бакалар, туна, шкампи, сардина, лигњи, морска и езерска риба, октопод. Јајце, млеко (кравјо, овчо, козјо, соино), моцарела, ајдамер, гауда, пармезан, ементал, јогурт, маслинки, какао, кафе, габи, мед, печурки, црн чај, зелен чај, авокадо, кајсија, цреша, слива, јагода, малина, киви, лимон, мандарина, манго, јаболко, праска, портокал, ананас, банана, грозје, грејпфрут, бадем, лешник, парсли, зачини, сончоглед, орев, лук, целер, брокули, тиква, кромид, зелка, спанаќ, компир, домат, морков, соја, краставица, грав, грашок, ориз, пченка, јачмен, брашно бело и брашно интегрално.

Препуштете се на тимот професионалци во СкринЛаб Биохемиска Лабораторија кои ќе се погрижат за вашето здравје!

За компанијата

Основани 2009 година, СкринЛаб Биохемиска Лабораторија е лабораторија со екстерна контрола од BioRad ги работиме сите хематолошки, биохемиски, имунолошки и микробиолошки анализи. Крвна слика, клиничка хемија, полови хормони, тироидни хормони, автоантитела, серологија, плазма протеини, урина, туморски маркери, мониторирање на лекови, алерготестови.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.