96% попуст на оnline курс за Classic Eyelash Extension Training + сертификат од Institute of Beauty & Makeup во вредност од 17 856 ден. (288 €) по цена од 715 ден. (12 €)

Цена

715 ден.

Вредност

17856 ден.

Попуст

96%

Заштеда

17141 ден.

Преостанато време

 • 35/37 Ludgate Hill, London, EC4M 7JN

  Одведи ме таму

  02039238705

  [email protected]

Добивате

Online курс за Classic Eyelash Extension Training + сертификат

 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.03.2021 до 27.12.2023
 • За да започнете со курсот кликнете ТУКА
 • Внесете ги потребните информации во празните места
 • Внесете го вашиот Купон Код со опцијата Copy-paste во делот Voucher Code
 • Во делот Purchased Course Name пишете го точното име на курсот
 • Кликнете на копчето Submit и започнете со учење
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција
 • За дополнителни информации обратете се на email: [email protected]

Опис

Eyes are the windows of the soul. Decorating your eyes with beautiful and dreamy long eyelashes like a fairytale is the dream of all girls. Learn about the classic eyelash and styling eyelashes with extensions from this Classic Eyelash Extension Training Course and become a professional lash extension artist.

You’ll learn about beauty routines, practices, and techniques for eyelash styling and lengthening lashes from this Classic Eyelash Extension Training Course. You’ll know about synthetic extensions, procedures for applying and removing lash extensions and types of artificial fibres used for extending eyelashes. You’ll also learn different kinds of lashes suitable for different makeup and face structure, health and hygiene issues. 

This course will give you a strong command of the current beauty trends. This course is a perfect choice for beauty enthusiasts, makeup artists, beauticians, eye makeup specialists, lash extension stylists or anyone wanting to master the skill of eyelash extension. 

Подетално за курсот може да погледнете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.