30 години Dioptra Optics! Купон од 99 ден. со кој добивате до 70%+10% попуст на очила од премиум брендови + бесплатен оптометриски преглед во сите продавници на DIOPTRA: Ray Ban, Tom Ford, Etnia Barcelona, Voque, Chopard и многу други

Цена

99 ден.

Преостанато време

Купени: 155

 • Dioptra Couture, Skopje Marriott Hotel, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 311 1164, 078 334 545

 • ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС (Outlet) Локал 23, (ниско приземје)

  Одведи ме таму

  02 31 28 007, 078 217 659

 • ТЦ Лептокарија, Бул. Партизански Одреди 66 б (спорти НЛБ Банка)

  Одведи ме таму

  02 30 52 001, 078 325 705

 • ГТЦ Приземје, Секција 2, Локал 16, Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  02 3 231 660, 078 220 680

 • АЕРОДРОМ ул. Јане Сандански бр 109 А

  Одведи ме таму

  02/ 24 57 111, 075 303 262

 • East Gate Mall, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  02 3 122 939, 076 495 555

Добивате

Купон од 99 денари со кој добивате до 70% попуст на премиум очила во продавниците на DIOPTRA + бесплатен оптометриски преглед:

 • 30% попуст на брендовите: Prada, Dolce & Gabbana, Boss, Carrera, Dsquared2, Emporio Armani, Versace, Armani Exchange, Cartier, Brioni, Ray Ban, Boucheron, Burberry, Persol, Oakley, Tom Ford, Lindberg, Saint Laurent, Guess, Voque, Snob Milano, Kreuzbergkinder, Max Mara, Max & Co, Chopard, Swarovski и Ana Hickmann
 • 40% попуст на брендовите: Etnia Barcelona, Montblanc и Alexander McQueen 
 • 50% попуст на брендовите: Gucci, Furla, Trussardi, Lozza, Nina Ricci, Cutler and Gross, Balenciaga, Escada, Tommy Hilfiger, Blumarine, Carolina Herrera (минати колекции), Police, Oliver Peoples, Bottega Veneta, Dior, Moschino, Jimmy Choo (минати колекции) и Tom Ford (минати колекции)
 • 70% попуст на брендовите: Chloe, Roberto Cavalli, Tomas Maier, Bottega Veneta (минати колекции), Alexander McQueen (минати колекции), Pomellato, Salvatore Ferragamo, Fila, Sting, Puma, Mexx, Bvlgari, Swarovski (минати колекции), JF Rey, Fendi, Kyme, MIU MIU (минати колекции), Dolce & Gabbana (минати колекции),MCQ и Touch

* 30% попуст на стакла од светски најпознатиот бренд Essilor и Zeiss + бесплатен оптометриски преглед
* Дополнителен 10% Black Friday попуст на веќе наведените попусти

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.10.2023 до 15.12.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 пар очила
 • За повеќе очила потребно е да купите соодветен број на купони
 • Купонот може да се искористи на сите локации на Dioptra
 • Со сите купени диоптриски рамки следува и бесплатен компјутерски оптометриски преглед
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во оптиките на Dioptra
 • Производите се подигнуваат по принципот прв дојден, прв услужен
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

ZEISS ClearView стакла

Целосна УВ заштита: ZEISS ClearView стаклата се изработени со целосна УВ заштита, благодарение на УВ Протект технологијата.

3x поширока зона: Јасен вид од центарот кон периферијата на стаклото. 3х поширока зона на видно поле во споредба со стандардните монофокални стакла.

Многу тенко и рамно: До 16% потенко и 49% порамно во споредба со стандардните монофокални стакла.

Freeform технологија: Секое стакло е оптимизирано со 700 мерни точки во секој дизајн.

ZEISS BlueGuard стакла

Пријатни за очите: Дизајниран да спречи дигитално напрегање на очите во дигитално опкружување.

Повеќе заштита: Ја блокира штетната сина светлина и обезбедува целосна УВ заштита.

Помалку рефлексија: Одлична транспарентност, добар изглед и минимално несакана рефлексија и покрај изложеноста на дигиталната сина светлина.

Essilor® оптички леќи

Essilor® Eyezen® распонот на новите еднофокусни оптички леќи се прилагодени на новиот дигитален начин на живеење за да овозможат релаксиран и удобен вид преку целиот ден.

Нивната Dual Optim технологија овозможува гледање во сите правци без напор за очите, лесно читање на ситните пикселизирани букви, брзо преминување од еден екран на друг, дава острина на видот без напор преку целиот ден бидејќи ја поддржува акомодацијата на видот во секојдневниот дигитален стил на работење преку целиот ден. Вашите очи се одморени и после напорното долгочасовно работење на екраните.

Eyezen® Kids, Eyezen® Start и Eyezen® Boost се новите оптички стакла со современ дизајн, за да ги релаксираат очите на сите вмрежени членови од семејството, да им го развијат потенцијалот без запирање, за да бидат во чекор со секојдневната динамиката на нивниот online стил на живот.

Релаксирани и одморени очи за целото семејство после исцрпниот работен ден со Eyezen® новите еднофокусни оптички леќи!

Се препорачуваат со Crizal Prevencia и/или Eye Protect System (EPS) за двојна заштита од УВ и модро-виолетовата светлина, за долготрајна превенција на здравјето на вашите очи и блокирање на УВ зраците и штетната модро-виолетова светлина.

Прашајте кај вашиот специјалист за Essilor® Eyezen® оптички леќи во најблиската партнер оптика на Essilor.

Побарајте и скенирајте ја лепенката CERTFIED ESSILOR PARTNER во оптиката и уверете се дека купувате од сигурен партнер на Essilor, каде можете со сигурност на купувате Essilor леќи со автентичен висок квалитет!

Varilux® Comfort Max е вашиот флексибилен и докажан партнер кој секогаш и насекаде се прилагодува кон вас и вашиот вид. Нудат неограничена флексибилност на гледање за 360° во текот на 24/7.

Flex Optim logoНовата FlexOptim™ технологија овозможува со Varilux® Comfort Max прогресивните леќи да уживате во удобен вид насекаде и секогаш во природна положба без поместување на главата заради подобро фокусирање. Новата технологија овозможува овие најпопуларни прогресивни во свет, да му овозможат на носителот поголема корисна зона на гледање. Тоа значи дека доменот на сите вертикални и хоризонтални движења, преку сите агли на очите кои даваат остар вид е значително зголемена кога гледате на една одредена оддалеченост преку леќата.

Varilux® Comfort Max леќите за очила се направени тие да се поместуваат според вас, вашата рецепта и според вашиот поглед. Нудат адаптација без размислување и повеќе природни позиции за добар фокус без поместување и без напрегнување на мускулите.

Со нив можете со часови да седите во вашата природна положба пред екраните и без напор или напрегнување да имате природен и опуштен вид.

Varilux® Comfort Max дава удобност на гледање со максимална постурална флексибилност во речиси 50% повеќе природни положби во однос на другите прогресивни леќи во истата категорија, во кои можете да имате остар вид за извршување на вашите секојдневни задачи, бидејќи колку повеќе положби ви одговараат да гледате остро, толку повеќе ќе можете да ги менувате вашите положби без да го изгубите остриот вид и се разбира поудобно ќе се чувствувате преку целиот ден.

Varilux® е вашиот постојан lifestyle партнер за нови искуства и уживање во убавината на светот околу вас после 40-та бидејќи ви дава природен вид во неограничена удобна зона на остро гледање како и порано без диоптрија.

Прашајте го вашето стручно лице за соодветниот тип на Varilux® леќи, според вашите потреби кај најблиската партнер оптика на Essilor.

За компанијата

DIOPTRA три децении постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми. Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

Темелот на секоја надградба која ја воведува Dioptra во својата понуда потекнува од мотивацијата која е резултат на желбата да им помогне на луѓето да имаат трендовски, комфорен и совршен вид.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.