Специјална понуда од Пзу Рамус! 35% попуст на брис од грло, брис од нос + спутум во вредност од 1050 ден. по цена од 750 ден.

Цена

750 ден.

Вредност

1050 ден.

Попуст

29%

Заштеда

300 ден.

Преостанато време

Купени: 4

 • Методија Шаторов Шарло бр.25 Аеродром, Скопје

  Одведи ме таму

  02 2446 004, 070 236 296

  [email protected]

 • ул. Народен фронт бр.14 Капиштец

  Одведи ме таму

  02 5512 500, 078 208 053

  [email protected]

 • ул. Димо Гавровски Кара бр.3, Тетово

  Одведи ме таму

  044 360 640, 070 257 729

  [email protected]

 • Цано Поп Ристов бр. 1 Кавадарци, Македонија

  Одведи ме таму

  070224199

  [email protected]

Добивате

Пакетот вклучува:

 • Брис од грло
 • Брис од нос
 • Спутум

*Повеќе за анализите прочитајте во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.03.2023 до 30.12.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Брис нос и грло

Брис се зема кога пациентот има симптоми – долготрајна кашлица, воспалено грло, температура, отежнато дишење, жолто-зелен секрет од носот. Доколку овие симптоми траат подолго време, а заболувањето не се лекува, состојбата може да се комплицира и да се појави покачена телесна температура и ширење на инфекцијата во околните регии. Ограничување за возраста нема. Брисот е задолжителен кога детето треба да почне во градинка, за да се исклучи евентуална инфекција на горните дишни патишта.

Спутум (искашлок) се произведува кога белите дробови на пациентот се заболени или оштетени. Спутумот не е плунка туку густ мукус кој се искашлува нагоре од белите дробови. Телото произведува мукус за да ги одржува тенките, деликатни ткива на респираторниот тракт влажни со цел малите страни партикули кои претставуваат закана за организмот да се заробат и исфрлат од организмот.

За компанијата

ДИЈАГНОСТИЧКА ЛАБОРАТОРИЈА РАМУС започна со работа во Јануари 2019 година по превземање на Дијагностичка лабораторија ПЗУ Амедела основана на 01.06.2016 година од старна на Самостојна медицинско-дијагностички лабораторија-Рамус Софија, која во Република Бугарија работи од 2001 година, со над 750 вработени, повеќе од 20 лаборатории во поголемите градови, и над 150 пунктови за земање на материјали.

Нашата мисија е лабораторијата Рамус во Македонија да го претстави и донесе квалитетот од својата матична лабораторија од Република Бугарија, каде пациентите ќе можат да направат анализа на голем број на биомаркери со примена на најсовремени клинички лабораториски тестови за остварување на сеопфатна дијагностика во насока на унапредување на човековото здравје.

Во лабораторијата се вршат лабораториски испитувања на хематолошки статус, хемостаза, липиден статус, глуциден статус, ензимски статус, протеински статус, деградациони продукти, срцеви биомаркери, електорлитен статус, имунолошки статус и специфични анализи, уринарен статус, хормони, туморски маркери, коскени маркери, серолошки тестови за инфективни заболувања, алергии, мониторирање на лекови, скрининг за злоупотерба на дроги и алкохол , како и многу други високо специјализирани анализи кои се испраќаат во централната лабораторија во Софија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.