Алое Вера - чудо на природата! 54% попуст на природен и органски Алое Вера сок од Aloe Organic MK

Цена од

1300 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2800 ден.

Попуст

54%

Заштеда

1500 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Органски и природен Алое Вера сок (0.5 или 1 L) 

*Повеќе информации за продуктот може да прочитате во делот ОПИС

Опции на понудата:

Органски и природен Алое Вера сок 0.5 L без пулпа 2,800 ден. 1,300 ден.
Органски и природен Алое Вера сок 0,5 L со пулпа 2,800 ден. 1,300 ден.
Органски и природен Алое Вера сок 1 L без пулта 3,800 ден. 1,990 ден.
Органски и природен Алое Вера сок 1 L со пулпа 3,800 ден. 1,990 ден.

Услови

  • Купонот може да се искористи од 14.11.2023 до 15.12.2023
  • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Производот може да се подигне на следната адреса: Бул. Видое Смилевски Бато бр.2А лок.9 Лисиче, Скопје
  • Доколку сакате достава, по купување на купонот испратете ги следните податоци на e-mail [email protected] име, презиме, адреса, телефонски број како и кодовите од купонот. 
  • Цената на достава изнесува 150 ден. за нарачки над 3000 ден. доставата е бесплатна
  • Доставата се врши во рок од 4-5 работни дена.
  • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Органски и Природен Алое Вера Сок

Органски природен сок од Алое Вера добиен од внатрешниот гел од свежиот лист Алое Вера Barbadensis Miller. Го поддржува здравиот начин на живот со помош на повеќе од 200 биолошки активни состојки, како што се витамини, минерали, ензими, амино киселини, полисахариди и природни шеќери кои природно се наоѓаат во Алое Вера и нудат севкупни здравствени придобивки. Алое Вера сокот изобилува со нутриенти како витамин А, Ц, Е и Б група, вклучувајќи Б12 и фолна киселина, како и со минерали и тоа калциум, магнезиум, натриум, бакар, манган, калиум, цинк, хром и железо. Богат е и со антиоксиданси.


Состав: Органски сок од Алое Вера (99,8%) и 0,2% лимонска киселина.


Содржи 99,8% чист и природен неразреден сок добиен од внатрешниот свеж гел од Алое Вера листовите одгледувани органски и eco-friendly во стаклени градини во Шпанија. Свежите листови од Алое Вера рачно се берат и внимателно поединечно се обработуваат во чист и неразреден сок подготвен за пиење кој може да се користи на различни начини. Го содржи и моќниот стимуланс на имунолошкиот систем – аловероза или ацеманан кој е најкорисен полисахарид за дигестивниот систем. Kоличеството на аловероза или ацеманан во La Vendita Алое Вера сокот ја максимизира ефикасноста на сите придобивки кои ги пружа Алое Вера.
Концентрацијата во ACEMANANS го гарантира квалитетот на сокот, a La Vendita Aлое Вера cоковите содржат 15% пати над минимумот.

Грижете се за себе и хранете се здраво со природни и органски производи со највисока
концентрација на хранливи материи!

Карактеристики:
• 100% ЧИСТ ПРИРОДЕН и ОРГАНСКИ Алое Вера сок СО ПУЛПА или БЕЗ ПУЛПА
• Направен од внатрешниот гел од Алое Вера листот
• Содржи повеќе од 200 биоактивни витални материи
• БЕЗ АЛОИН
• 100% ОРГАНСКИ
• 100% ECO-FRIENDLY
• 100% ПРИРОДЕН
• 100 % ЗДРАВА ХРАНА
• БЕЗ КОНЗЕРВАТИВИ, БЕЗ БОИ, БЕЗ ДОДАТОЦИ, БЕЗ ЗАСЛАДУВАЧИ
• БЕЗ ДОДАДЕНА ВОДА И ДОДАДЕНИ ШЕЌЕРИ
• БЕЗ ГЛУТЕН, БЕЗ ЛАКТОЗА
• погоден за ВЕГАНИ
• БЕЗ АНТРАХИНОНИ
• Не содржи АЛЕРГЕНИ
• БЕЗ тешки метали или пестициди
• Подготвен за пиење во стаклено шишe од 1L или 0.5L
• Има разновидна употреба

Совршен за подготовка на вкусни освежителни пијалоци или за конзумирање самостојно La Vendita органскиот сок Алое Вера природно го поддржува и зајакнува имунолошкиот систем штитејќи го од вируси и бактерии. Алое Вера сокот придонесува за подобрување на здравјето на гастроинтестиналниот тракт. Помага во регулирање на нивото на шеќер во крвта, нормален метаболизам на гликозата и инсулинот, ја помага синтезата на инсулинот и го стимулира неговото ослободување, а помага и во оддржување на нормална телесна тежина. Помага во поддршката на варењето, поддржува подобра функција на цревата и го намалува ризикот од синдром на интестинална пропустливост и синдром на мрзливо дебело црево и ја поддржува перисталтиката. Помага за подобра физичката благосостојба и има корисен ефект врз исцрпеноста, помага во зголемување на отпорноста на ментален стрес, ја смирува непријатноста во мускулите и зглобовите и помага во стимулирање на метаболизмот. Благотворно делува и на женските репродуктивни органи а помага и во одржување на здрава кожа и коса.

Препорачана дневна доза: 50 ml на ден. Може да се конзумира самостојно или да се меша со други овошни сокови или мед секој ден пред појадок. Додадете Алое Вера сок во било кој овошен напиток, смуди, моктели или конзумирајте го самостојно за да имате здрав и балансиран живот!

Нето количина:
Органски Алое Вера Сок Со Пулпа или БЕЗ ПУПЛА од 1L и 0.5 L во стаклено шише

АЛОЕ ВЕРА придобивки:
• Зајакнување на имунолошкиот систем
• Заштита и подобрување на дигестивниот систем
• Ја подобрува циркулацијата
• Супер антиоксидант
• Ја стимулира функцијата на цревата
• Се грижи за гастроинтестиналниот тракт
• Намалување на ЛДЛ холестерол
• Губење на тежина и дијабетес
• Превенција против стареење
• Го намалува нивото на шеќер во крвта
• Ја намалува горушицата
• Длабински ја хидрира кожата и спречува појава на брчки
• Го намалува забниот плак

Препорачана употреба на производот:
• Превенција и подобрување на целокупната здравствента состојба
• Подобра физичка и ментална благосостојба
• Внатрешна употреба
• Грижа за Вашата кожа
• Диети

Забелешка:
Конзумирањето на овој сок треба да биде со урамнотежена и разновидна исхрана и здрав начин на живот. Следењето на здрав начин на живот и јадење разновидна и урамнотежена исхрана се од суштинско значење за задоволување на Вашите нутритивни потреби. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

За компанијата

Б ГРОУП 2022 ДООЕЛ е ексклузивен увозник и дистрибутер на шпанскиот бренд La Vendita за Македонија и за Балканскиот регион.
Брендот La Vendita нуди органски и природни производи погодни за внатрешна и надворешна употреба за целото семејство, класифицирани и сертифицирани како природни и органски додатоци на храна со врвен квалитет. Aloeorganic.mk е интернет продавница за здрави, органски и 100 % eco-friendly производи од Алое Вера.


La Vendita производите од Алое Вера го подобруваат животот на нашите потрошувачите и ниту еден друг производ на пазарот не ги нуди истите карактеристики! La Vendita производите се природни и органски и се со највисока концентрација на хранливи материи!
Хранете се здраво со природни и органски производи за подобро утре !


Филозофијата на B GROUP 2022 е да понуди најдобра и најздрава палета на природни и органски и eco-friendly производи од АЛОЕ ВЕРА достапни за сите и со максимална почит кон животната средина. Ние се грижиме за здравјето на луѓето и сакаме да им обезбедиме здрава, природна, органска храна без хемикалии.

Наша цел е преку најдобар можен спој на природни додатоци во исхраната од органско потекло да се зачува и подобри најдрагоценото нешто на човекот, а тоа е здравјето.

Наша Визија е да овозможиме органската и природна храна од Алое Вера достапна за секого, за здрав, поквалитетен и посреќен начин на живот на сите наши пријатели. Тоа е најдобриот пат кон поубава иднина за Вашето здравје!

Наша Мисија е да ги задоволиме потребите на сите наши клиенти и да ги исполниме нивните растечки барања за поздрав и поодржлив начин на живот користејќи ја моќта на природата во спој со врвната наука и технологија на производство.

Органската храна со одличен вкус е добра за нашите тела – и добра е за планетата што ќе ја наследат нашите деца и внуци. Луѓето повторно бараат храна која е во склад со системите на природата – и не постои поздрав, повкусен начин да се збогати оваа храна со висококвалитетна и премиум органска Алое Вера. Квалитетот на нашето живеење зависи од квалитетот и енергетската вредност и хранливоста на производите кои ги користиме во секојдневното живеење.


Ние веруваме дека прифаќањето на органските производи е клучот за едноставно здрав начин на живот!
Пријателски кон планетата! Така живееме и во што веруваме! Едноставен избор кој прави голема разлика!

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.